wtorek, 30 listopada 2010

dwie wolności


Hasła wolność, niezależność kojarzą mi się z osobistymi, konstytuującymi podmiotowość cechami. O ile człowiek potrafi z nich skorzystać - są jego tak na prawdę i określają go jako jednostkę. Wolność to moim zdaniem stan umysłu a nie wynik zewnętrznych okoliczności. To, co z nią zrobimy jest kwestią naszych wyborów.

Z wolności można zrezygnować tylko dobrowolnie. Czasem jest to poddanie się i objaw słabości, czasem - poświęcenie, które prowadzi nas drogą do wyznaczonego celu. W mojej pracy zawarłam cytat Iasona Evangelu - jest to (potraktowany z lekkim przymrużeniem oka) ten drugi przypadek. Część mojej wolności poświęcam dla ukochanej osoby. Robię to świadomie, a w zamian dostaję coś bardzo cennego - część jej wolności. To dla mnie jedna z możliwych definicji małżeństwa.

LO na forumowy konkurs, którego organizatorem jest Scrapiniec.
Pozdrawiam zza zasp nieodśnieżonego Płocka :**


4 komentarze:

 1. Piękne i ważne słowa nt. wolności, w pełni się z nimi zgadzam!
  Dla mnie prawdziwa wolności to nie przysłowiowe "róbta co chceta", ale umiejętność samoopanowania, rezygnacji z siebie, poświęcenia, dla dobra drugiej osoby.
  A praca jest wyjątkowa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba to LO, piękne zdjęcie i piękny cytat. Super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uważam, że każdy musi mieć swoją przestrzeń życiową:)takie skrawek tylko dla siebie...

  pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrząc na Wasze szczęście nawet w zasypanym Poznaniu robi się ciepło i radośnie. Zdjęcie piękne (takie symboliczne ;))! Praca, jak każda... Jak każda Twoja, w którą wkładasz serce - rewelacja!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...